Home Publikacje
Czy dostrzegasz problem braku uregulowań w zakresie dotyczącym obrotu wierzytelnościami?
 
Publikacje
Nie od każdej pożyczki odsetki są kosztem PDF Print E-mail

09.06.2009 / Józef Banach / Rzeczpospolita/ Gazeta Prawa i Podatków 


Gdy wartość zadłużenia od udziałowca przekracza trzykrotność kapitału zakładowego, to odsetki od tej nadwyżki nie będą kosztem uzyskania przychodów

 
Zarządzanie ryzykiem. Wahania kursów walut PDF Print E-mail

04.06.2009 / komentarz: Józef Banach; autor: Krzysztof Polak / Gazeta Prawna
 

Negocjacje z bankami są najlepszą formą rozwiązania problemu opcji walutowych 
Umowy opcyjne doprowadziły wiele firm do upadłości. Negocjacje z bankami pozwalają uniknąć ryzyka upadłości firm i nierozliczenia zobowiązań opcyjnych przez banki.

 

Zabezpieczenia przed wahaniami kursu walut to działanie, które stale podejmują przedsiębiorstwa posługujące się w obrocie gospodarczym zagranicznymi walutami.

 

 
Fiskus może wezwać podatnika do wyjawienia majątku PDF Print E-mail

01.06.2009 / Józef Banach / Rzeczpospolita/ Gazeta Prawa i Podatków 


Urzędnicy sięgają po nakaz wyjawienia majątku przez podatnika, gdy chcą ustalić jego dobra, a wcześniejsze poszukiwania nie przynoszą oczekiwanych efektów

 

Wezwanie jest swoistym nakazem, który może być skierowany do bliżej nieokreślonego kręgu osób. Nakłada na te osoby określone obowiązki, których niewykonanie jest sankcjonowane poprzez kary porządkowe. Jest więc władczą ingerencją w prawa osób wzywanych. Zgodnie z art. 155 ordynacji podatkowej w trakcie toczącego się postępowania podatkowego organ podatkowy może wzywać osobę fizyczną do złożenia określonych wyjaśnień, jeżeli jest to niezbędne dla wyjaśnienia stanu faktycznego lub rozstrzygnięcia sprawy.

 

 
Rajski podatnik PDF Print E-mail

18.05.2009 / komentarz: Józef Banach; autor: Tomasz Czarnecki / Rzeczpospolita

 

Próg, powyżej którego opłaca się korzystać z rajów podatkowych, to kwoty rzędu kilku milionów złotych i więcej. Na całkowite uniknięcie podatków nie ma co liczyć. To możliwe wyłącznie na Wyspach... Bergamutach. 
  

 
Tylko dobrze przygotowana oferta zainteresuje zagranicznego odbiorcę PDF Print E-mail

12.05.2009 / komentarz: Józef Banach; autor: Michał Kołtuniak / Rzeczpospolita/ Dobra Firma


Propozycja sprzedaży towarów lub usług powinna być jak najbardziej precyzyjna i jednocześnie krótka. Ma zainteresować kontrahenta i umożliwić szybkie zapoznanie się z nią

 

Nikt nie będzie czytał elaboratów o naszej firmie i jej produktach przy pierwszym kontakcie. Jeżeli oferta będzie długa, zagmatwana i w kilku zdaniach nie będzie prezentować naszego stanowiska, to najprawdopodobniej wyląduje w koszu. Natomiast jeżeli kontrahent będzie nią zainteresowany, to sam zgłosi się po dodatkowe informacje o naszym przedsiębiorstwie. Wychodząc z takiego założenia, trzeba przygotować ofertę w sposób jak najprostszy i jak najbardziej przejrzysty.

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 11